#

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَضاقَتِ الْأَرْضُ وَمُنِعَتِ السَّمآءُ، واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیک‏ الْمُشْتَکى‏، وَعَلَیک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَینا طاعَتَهُمْ، وَعَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَریباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ، یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ، اِکفِیانى‏ فَاِنَّکما کافِیانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، یا مَوْلانا یا صاحِبَ‏الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَالسَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرینَ.   

صفحه اصلی
sepidemag| 182| 1397/11/30

مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

محقق ارجمند

سلام علیکم

مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردیده است توسط حضرت حجة الاسلام و المسلمین قرائتی تهیه و تبیین شده است. نویسنده در مقدمه این کتاب بیان می دارد:

بر همه لازم است به پیام حضرت مهدی علیه السلام توجه شود که فرمود: فقهای عادلی که مخالف هوی هستند، جانشینان ما هستند و در حوادث به آن ها مراجعه کنید. وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْهِم. الغیبة، ص 291.

امروز فقیهی که مورد انتخاب علما قرار گرفته و وظیفه همه ما اطاعت از او است، مقام معظم رهبری است که در حوادث واقعه باید از فرمان و پیام او اطاعت کنیم.

بهترین پیام، بعد از ده ها سال تجربه و مدیریت و حکومت، بیانیه اخیری است که در 22 بهمن 97 از طرف ایشان صادر شده است. این نامه که نتیجه عمری تجربه همراه با تقوا و بصیرت است، ما را بر آن داشت که گوشه ای از مبانی قرآنی و روایی آن را بیان کنیم و در خط امام رضا علیه السلام قرار بگیریم که فرمود: هرگاه از ما جمله ای شنیدید، مبانی قرآنی آن را از ما بپرسید، تا بدانید که سخنان ناب اهل بیت علیهم السلام برخاسته از قرآن است. برای این بیانیه صدها آیه و حدیث می توان آورد که ما مستندات بعضی از جملات را می آوریم و امید داریم دیگران آن را تکمیل و خداوند آن را قبول و امت به آن نامه با یک نگاه خاص و تکلیف آور بنگرند. اگر انسان بداند سخنان، برخاسته از قرآن و حدیث و تجربه است، با اطمینان بیش تری آن را عملی می سازد.

از خداوند، نیت پاک و استدلال روشن در سایه قرآن و روایات خواهانیم.

روح این بیانیه خوش بینی، امیدبخشی، ایمان به خدا و اعتماد به امت و نگاهی به تاریخ گذشته و امکانات امروز و چشم انداز آینده است.

محسن قرائتی

با توجه به این مقدمه در جهت نشر و عمل هرچه بهتر و بیشتر به این بیانیه فایل pdf این مطلب در اختیار محققان ارجمند قرار داده می شود.

آدرس کانال در ایتا: https://eitaa.com/mahdaviatmag

آدرس کانال در سروش: @mahdaviatmag

آدرس کانال گپ: https://Gap.im/mahdaviatmag

پست الکترونیکی سایت پژوهشنامه موعود: mouoodmag@gmail.com 

حجة الاسلام و المسلمین قرائتی روات حدیث مبانی قرآنی مبانی قرآنی بیانیه گام دوم مبانی قرآنی گام دوم انقلاب اسلامی محسن قرائتی

Parameter:1023!model&69 -LayoutId:69 LayoutNameپیش فرض

آمار بازدید

بازدید امروز:146

بازدید ماه جاری: 35062

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟