#

*بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ* اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً مجله علمی ـ تخصصی مطالعات مهدوی  

صفحه اصلی » مجله شماره 4 » مقالات
sepidemag| 3900| 1395/08/22

اثبات ولادت امام مهدی علیه السلام در کتب اهل سنت

سید عبدالکریم حسینی

 سید عبدالکریم حسینی

چکیده

نوشتار حاضر در صدد آنست که به بررسی ادله اثبات وجود و ولادت امام مهدی عج پرداخته و در این راستا تلاش بر این اهم بوده است که ادله بررسی این مقوله مورد توافق شیعه و سنی بوده باشد.

مطالب این نوشتار به سه فصل تقسیم شده که از قرار ذیل است:

3        فصل اول : اعتراف بزرگان و علمای اهل سنت به ولادت امام مهدی عج ، که در این فصل به اعترافات محدثین ، مورخین و نسب شناسان به نام از اهل سنت اشاره نموده و در بخشی از این بحث ، متن سخنان آنها را نقل نمودیم .

4        فصل دوم : با توجه به هدف این نوشتار مبنی بر ذکر مطالبی که مورد قبول فریقین باشد ، در این فصل به بررسی روایات وارده در کتب شیعه و سنی پرداخته و به سه روایت ثقلین ، من مات و لم یعرف امام زمانه و لاتخلو الارض من قائم لله بحجة استناد نموده ایم .

5        فصل سوم : بررسی اشکالات و شبهات عبدالرسول لاری معروف به احمد الکاتب . تلاش نمودیم به قسمتی از این شبهات که مربوط به بحث ما میشود به اختصار اشاره و پاسخ دهیم .

نظرات کاربران


Parameter:394!model&61 -LayoutId:61 LayoutNameالگوی متنی کل

آمار بازدید

بازدید امروز:565

بازدید ماه جاری: 22713

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟