#

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَضاقَتِ الْأَرْضُ وَمُنِعَتِ السَّمآءُ، واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیک‏ الْمُشْتَکى‏، وَعَلَیک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَینا طاعَتَهُمْ، وَعَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَریباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ، یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ، اِکفِیانى‏ فَاِنَّکما کافِیانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، یا مَوْلانا یا صاحِبَ‏الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَالسَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرینَ.   

صفحه اصلی » مجله شماره 5 » مقالات
sepidemag| 3834| 1395/08/22

دین و دولت زمینه ساز(شماره 1)

محسن دنیادیده، سیدعبدالرسول امام

 محسن دنیادیده، سیدعبدالرسول امام
چکیده

وعدۀ الهی بر تحقق حکومت جهانی امام زمان علیه السلام تعلق گرفته حکومتی که قانون و برنامۀ آن دین و تعالیم آسمانی خواهد بود و در آن، غبار از چهرة دین زدوده خواهد شد. دولت اسلامی نیز که داعیه زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی4 را دارد باید برای رسیدن به آن جامعة مطلوب و آرمانی تلاش و جدیت به خرج داده و تمام برنامه‌ها و سیاست گذاری‌های خود را بر محور دین و تعالیم دینی تنظیم نماید.

در این مقاله سعی شده که به رسالت دولت اسلامی در این زمینه پرداخته شود.

بخش اول این مقاله شامل دو فصل می‌شود؛ در فصل اول به ضرورت بحث ودر فصل دوّم به تعریف دین پرداخته شده است. بخش دوّم که شامل سه فصل می‌شود مربوط به اهمیت دین می‌باشد؛ در فصل اول به اهمیت دین در آیات،در فصل دوم به اهمیت دین در روایات و در فصل سوّم به کارکرد های دین اشاره شده است و امّا در بخش سوّم که بخش پایانی این مقاله است برخی از مهمترین وظایف و رسالت های دولت اسلامی در باب دین طی دو فصل مطرح گردیده است. فصل اول به وظایف دولت نسبت به مسلمانان و فصل دوّم به وظایف دولت نسبت به غیر مسلمانان می‌پردازد.

نظرات کاربران


Parameter:408!model&61 -LayoutId:61 LayoutNameالگوی متنی کل

آمار بازدید

بازدید امروز:349

بازدید ماه جاری: 31161

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟