#

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اِلهى‏ عَظُمَ الْبَلاءُ، وَبَرِحَ الْخَفآءُ، وَانْکشَفَ الْغِطآءُ، وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ، وَضاقَتِ الْأَرْضُ وَمُنِعَتِ السَّمآءُ، واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیک‏ الْمُشْتَکى‏، وَعَلَیک الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ، اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، اُولِى الْأَمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَینا طاعَتَهُمْ، وَعَرَّفْتَنا بِذلِک مَنْزِلَتَهُمْ، فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ، فَرَجاً عاجِلاً قَریباً کلَمْحِ‏ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ، یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ، یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ، اِکفِیانى‏ فَاِنَّکما کافِیانِ، وَانْصُرانى‏ فَاِنَّکما ناصِرانِ، یا مَوْلانا یا صاحِبَ‏الزَّمانِ، الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ، اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏ اَدْرِکنى‏، السَّاعَةَالسَّاعَةَ السَّاعَةَ، الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ، یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرینَ.   

صفحه اصلی
sepidemag| 3524| 1395/08/15

رهبری بر فراز قرون

آیت الله شهید سید محمدباقرصدر

شهید صدر در کتاب مزبور به روش عقلی به شبهات و پرسش‌هایی که دربارة شخصیت مهدی موعود و قیام جهانی آن حضرت مطرح می‌شود، پاسخ داده‌اند و شاید بتوان گفت که از این نظر کتاب یادشده حائز اهمیت بسیار بوده و بنیانگذار شیوه‌ای نو در موضوع مهدویت و منجی‌گرایی است.

این اثر بیش از این نیز ترجمه و نشر شده است، اما به دلیل اینکه چاپ جدید این کتاب با مقدمه و تحقیق در خور و شایستة دکتر «عبدالجبار شراره» همراه است. انتشارات موعود بر آن شد که در سال 1379 برای اولین بار آن را به زینب طبع بیاراید این کتاب تا سال 1382 سه بار توسط همین انتشارات تجدید چاپ شد. حجت‌الاسلام مصطفی شفیعی با ترجمه‌ای روان و شیوا بر جذابیت این اثر افزوده است.

«رهبری بر فراز قرون» از 2 بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول مربوطه به نظرات محقق، دکتر شراره می‌باشد که حدود 50 صفحه از کتاب را به خود اختصاص داده است. و بخش دوم ترجمة کتاب «بحث حول‌المهدی» آیت‌الله صدر می‌باشد که خود از «8» گفتار تشکیل شده است. عناوین برخی از آنها عبارتند از:

گفتار اول: چگونه برای حضرت مهدی این عمر طولانی امکان‌پذیر شده است؟
گفتار دوم: اعجاز و عمر طولانی
گفتار سوم: اصرار بر رهبری این شخص خاص که نتیجه‌اش تعطیلی قوانین طبیعی است، چرا؟
گفتار چهارم: شایستگی‌های رهبر منتظر چگونه به کمال رسید؟
گفتار پنجم: ...

ویژگی های کتاب:

مترجم :                      مصطفی شفیعی

ناشر :                        موعود

اثبات وجود امام مهدی امام زمان امام مهدی حکومت امام مهدی طول عمر ولی عصر ویژگی های امام مهدی

نظرات کاربران


Parameter:658!model&61 -LayoutId:61 LayoutNameالگوی متنی کل

آمار بازدید

بازدید امروز:944

بازدید ماه جاری: 944

بازید کل:

نظرسنجی

نظر شما در مورد سايت؟